The Wall Festival Tor Wyścigów Konnych Służewiec, 2014

The Wall czyli pierwszy festiwal hip-hopowy w Warszawie odbywający się w prestiżowej lokalizacji Toru Wyścigów Konnych Służewiec, był również jedynym jak dotąd wydarzeniem w kulturze hip-hop o tak różnorodnym programie.

W części dziennej odbyły się targi Street Market na których swoje stoiska pokazało kilkadziesiąt polskich firm odzieżowych i niezależnych wytwórni muzycznych. Usłyszeć można było także występy młodych, obiecujących artystów w ramach mini showcase’ów uczestniczących w targach labeli. Przez całe popołudnie fani mogli również uczestniczyć w panelach z udziałem artystów(m.in. JWP, Bisz czy Molesta), a spotkania i dyskusje poprowadził weteran sceny, Numer Raz.

Jednocześnie, na najdłuższej legalnej ścianie w Europie odbył się graffiti jam z udziałem zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów - największy tego typu event we wschodniej Europie. Zwieńczeniem spotkania była nocna premiera filmu „Hit The Road. Warsaw Part”.

Wieczorne koncerty uświetniły występy czołowych artystów polskiej sceny hip-hop, wśród których znaleźli się m.in. Molesta, Zeus, Quebonafide, Ten Typ Mes, Rasmentalism czy Hemp Gru.

Finałem imprezy był wyjątkowy koncert, podczas którego kilkudziesięciu raperów i DJów reprezentujących różne style i pokolenia polskiego rapu, wykonali autorskie covery utworów z debiutanckiego albumu Molesty Ewenement „Skandal”, w nowych aranżacjach skomponowanych i wykonanych na żywo przez Night Marks Electric Trio. W wyniku współpracy artystów zaangażowanych w ten szczególny projekt, powstały także studyjne wersje 4 utworów z udziałem takich postaci jak m.in. Sokół, PRO8L3M, Małpa, Ten Typ Mes czy Quebonafide. Okolicznościowe covery w wersji fizycznej ukazały się na winylu, który kolekcjonerzy mogli zdobyć w konkursach partnerów medialnych festiwalu.

 

Zakres: koncepcja, program i produkcja wydarzenia, komunikacja i PR; koncepcja, nadzór artystyczny i produkcyjny nad okolicznościową płytą

Partnerzy: Agencja Ladidadi, Tor Wyścigów Konnych Służewiec, Totalizator Sportowy, Red Bull