Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena Polska, 2015

Ruchoma scena przemieszczająca się pomiędzy miastami Polski, na niej jedyna w swoim rodzaju konfiguracja czołowych osobistości sceny rap - a wszystko to w celu oddania hołdu 20-letniej historii polskiego hip-hopu.

Sokół, Kosi, Ras, Stasiak, Steez83 i Mr Krime, wraz z lokalnymi reprezentantami gatunku, przypomnieli słuchaczom w Białymstoku, Kielcach, Częstochowie, Lublinie, Katowicach i Szczecinie utwory z czasów, gdy hip hop stawiał nad Wisłą swoje pierwsze kroki – a wszystko to w nowych, odświeżonych aranżacjach.

Trasę promowała seria materiałów wideo poświęconych kulisom i historii lokalnej sceny rap w odwiedzanych przez busa miastach. Ukoronowaniem ogólnopolskiej trasy Red Bull Tour Bus Wspólna Scena, był finałowy koncert w Warszawie. Artystyczny trzon projektu wzbogacony został o występy Sztigara Bonko, Łysola, grupy PRO8L3M oraz jednego z najbardziej cenionych na świecie duetów djsko-diggerskich, kanadyjskiego WeFunk Radio.

W wyniku współpracy artystów Wspólnej Sceny, powstał również utwór „Aftery” i towarzyszący mu teledysk przedstawiający kulisy trasy.

 

Zakres: koncepcja, nadzór artystyczny i programowy, produkcja finałowego koncertu w Warszawie

Współpraca: Rafał Grobel 
Klient: Red Bull